Sci-fi a fantasy

- ANOTACE PRŮBĚŽNĚ DOPLŇUJEME -

Film Drsný spasitel

Film „Drsný spasitel“

Chlápek v kápi s umělým tech-okem kráčí světem, ve kterém se lidé (a upíři a mutanti a další verbež) řežou granátomety i magií. Kde česká krajina dostala pořádně zabrat kvůli století válek a bytostem, které k nám přišly z Druhé strany. Spasitel hledá svou duši a pravdu o své minulosti, k tomu mu dopomáhají brokovnice Margareth, granátomet Grayson a obrovský revolver Zabiják Démonů. Živí se výhradně jako námezdní lovec a prodává zboží, které sám nalezne v opuštěných vesnicích. Jeho život nabere nečekané obrátky ve chvíli, kdy se dozví, že před několika desítkami let sám vedl armádu démonů proti lidem v největší bitvě naší doby – Bitvě u Sevastopole. Může to být vůbec pravda?

(Jaroslav Šetek)

Nejzajímavější seriály roku 2018

Nejzajímavější seriály roku 2018

Další rok za námi a pěkná várka nových seriálu se nám sešla. Sesbírali jsme pro vás ty nejzajímavější a různorodé. Těšit se můžete na spoustu animáků, trochu hororu, drog, humoru, slz i superhrdinů.

(Allie)

Flash, protivníci a ti další

Flash, protivníci a ti další

Flash, ten týpek s bleskem na prsou, co by bez svých geek kamarádů umřel hned na začátku. Kdo je Barry Allen, kolik Flashů vlastně je, kdo jsou jeho protivníci a kolik je vlastně Harrisonů Wellshů? A hlavně proč je Iris tak otravná? Tak na to si odpovíme!

(Lucy Leveller)

Členská schůze KTP

Členská schůze KTP

Přijďte se podívat, co všechno za minulý rok stihl a co pro tento rok plánuje spolek, který každoročně pořádá Trpaslicon. Klub Terryho Pratchetta je jedním z mála aktivních fantasy klubů v České republice, jehož historie sahá až do roku 1995, a která má za sebou mnoho úspěchů. Pokud jste fanouškem Zeměplochy a ještě nejste členem klubu, je toto ta pravá příležitost alespoň se o něm něco dozvědět.

Divné historky z dějin náboženství

Divné historky z dějin náboženství

Chvíle, kdy mohli věřící propadnout podezření, že si z nich jejich mesiáš dělá srandu, ale nakonec to hrdě překonali.

(Petr Tomek)

Úvod do světa Kola Času

Úvod do světa Kola Času

Kolo času od Roberta Jordana je mohutná epická fantasy série, která stojí za přečtení. Na podzim se podle ní začne natáčet seriál, je tedy nejvyšší čas dozvědět se něco o jeho předloze, pokud jste ji nečetli. Ať už máte v úmyslu ji číst nebo se jen těšíte na seriál, přednáška by vám mohla poskytnout malý (a téměř spoiler-free) náhled do světa tohoto veledíla.

(Tessuna)

Nadpřirozené bytosti Britských ostrovů

Nadpřirozené bytosti Britských ostrovů

Elfy zná z fantasy knih a filmů kdekdo. Ale co s nimi mají společného víly a mohyly v Irsku? A proč si nesmíte hladit každého koně, kterého uvidíte? Odpověď na tyto a (možná) i další otázky se dozvíte během této přehlídky nadpřirozených bytostí z Britských ostrovů.

(Dark Lord)

Kačeří příběhy vs DuckTales 2017

Kačeří příběhy vs DuckTales 2017

Představení nových Ducktales a srovnání se starými.

(Rausek)

Večerníček

Večerníček

Snad ani neexistuje člověk, který by neznal onoho kluka v papírové čepici. Malé děti ho uctívali. Nevidět ho a pohádku, kterou ten večer „přinesl“, byl jeden z největších možných trestů. Společně zavzpomínáme na naše oblíbené pohádky z večerníčku.

(Doktor)

The Crown

The Crown

Život Alžběty II., dějiny Spojeného království a pád Britského impéria od roku 1947. Příběh rodiny, vysoká politika, intriky, těžká rozhodnutí, mezinárodní a ekonomické krize. To vše zainvestované Netflixem, což znamená také špičkový rozpočet a volnost tvorby. Výsledkem je mimo jiné i osm cen Emmy a pět cen BAFTA.

(Vojtěch Nitra)

Sci-fi filmy Arnolda Schwarzneggera

Sci-fi filmy Arnolda Schwarzneggera

Arnold byl bůh a modla 80tkových akčních filmů. V jakých sci-fi věcech si zahrál a v jakých si chtěl zahrát, ale nakonec to nevyšlo? A co všechno o jeho filmech (ne)víte?

(Doktor)

Renesance animovaných seriálů

Renesance animovaných seriálů

Představení toho nejlepšího a nejzajímavějšího ze současných animovaných seriálů a trendů, které se nově objevují.

(Rausek)

The Hillywood Show

The Hillywood Show

Hillywood Show je sesterské duo z Nevady, které už více než dekádu tvoří parodie na různé známé filmy a seriály. Proslavily se parodiemi na Twilight sagu, ale mají na triku třeba Piráty z karibiku, Supernatural, několik parodií na Harryho Pottera a dokonce si vzaly do parády i Sherlocka a Doctora Who. Kdo Hillywood Show neznáte, stavte se, protože je určitě chcete poznat. A kdo je znáte, stavte se, a zasmějte se nad jejich skvělými kousky.

(LadyAlex)