Hlavní sál

Jak si lidé před 2000 lety představovali vesmír?

Jak si lidé před 2000 lety představovali vesmír?

Co věděli lidé o vesmíru ve starověku? Bylo pro ně třeba Slunce spíš bůh, díra v obloze nebo hořící kámen, „pravděpodobně větší než Peloponnésos“? Představovali si život na jiných planetách, cestování do vesmíru nebo mimozemské civilizace? Mysleli si, že vesmír je jen jeden, nebo že je jich mnoho? Na tahle a podobná témata si přijdou popovídat autoři populárního pořadu Podcast Ante Portas.

(Kamil Gregor, Petr Gognala)

ZDÁ SE, ŽE MÁM V BIDETU ŽÁBU

ZDÁ SE, ŽE MÁM V BIDETU ŽÁBU

Hodinka stand-upů s Jiřím „Rimmerem“ Charvátem. Jirka vedl tým copywriterů. Pak vykouřil halucinogenní žábu, zjistil, že neexistuje a skutečnost je jenom lunapark, kde si může prožít, cokoli chce. Tak teď píše to, co lidem uleví. Humor, příběhy, poezii a mind-upy: chytré komediální přednášky, které se snaží skrze slzy smíchu doručit katarzi: „Jé, já v tom nejsem sám/sama?!“ a pomáhají popasovat se se životem obejmutím třeskuté melancholie. A pozoruje, jestli je možné být z toho živý.

(Rimmer)

ecinčetápz yrtses ínčazneS

ecinčetápz yrtses ínčazneS

Zajímá vás, jak vypadá život po Velkém smsrku? Senzační sestry zpátečnice jsou zpět, tentokrát s ukázkou vyučování ve zpátečnických školách. Nejlepší žáci to mohou dotáhnout až na samotné dno!

(Alimak Akšile Atékram)

Mistrovství ČR v zírání

Mistrovství ČR v zírání

Jediné mrknutí a je po všem! Přijďte poměřit své síly v tomto Sportu s velkým „S“ s největšími borci světa! Nejen pro fanoušky seriálu Velkovlak.

(Kohy, Viky, Obscuro)

Kvíz, jenž prověří každý aspekt vašich mentálních schopností

Kvíz, jenž prověří každý aspekt vašich mentálních schopností

Myslíte si, že znáte Červeného trpaslíka jako své lunární boty? Buďte účastníky kvízu, zraďte svou rodinu i přátele. Čekají na vás skvělé ceny. Otázky budou z 1. až 8. série z dabingové verze, abychom vás dezorientovali. V úvodním kole dostanete celkem dvě stě tisíc otázek.

(Lucerna, Bivis)

Jiná dimenze aneb Jaký byl britský con + 01話 それは終わりから始まった

Jiná dimenze aneb Jaký byl britský con + 01話 それは終わりから始まった

Dimension Jump je britské setkání fanoušků Červeného trpaslíka. Loni v říjnu to byl dvacátý výroční sraz, který se tentokrát konal v Nottinghamu. Zároveň to bylo třicet let od natočení první epizody a u toho čeští fanoušci nemohli chybět. Vyprávění o tom, jaké to bylo, o setkání s herci a srovnání s českým Trpasliconem. + Jak asi mluví hoši z trpaslíka na Dálném východě? Přijďte a zhlédněte epizodu Konec s japonským dabingem!

(Marty, Jessica, Kryton, Time Lady)

Čekání na Boha...té roky nové kosmonautiky

Čekání na Boha…té roky nové kosmonautiky

Co nás čeká v kosmonautice v příštích letech? Jaké výzvy budou stát před lidmi, kteří se vypraví do blízkých nebo vzdálených končin vesmíru? Budou to na zážitky a významné události bohatší roky, než jsou ty současné? Jaké budou nové vesmírné stanice, jakými kosmickými stroji tam budeme létat? Nové nosné rakety, základny na Měsíci a na Marsu, vesmírná turistika, lety na hranici vesmíru, … To vše nás čeká v bohatých letech nové kosmonautiky, do kterých v přednášce můžeme zatím alespoň nahlédnout!

(Milan Halousek)

Cargo kulty a kočičí mýty

Cargo kulty a kočičí mýty

Po setkání dvou kultur různé úrovně začne ta jednodušší uctívat a napodobovat tu vývojově vyšší. Cargo kult není vázán na moderní dobu: čekání na létající stroje / Mesiáše nabírá občas neobvyklou podobu. Nejen podle Červeného trpaslíka se může odehrávat i na palubě kosmického korábu. Kočky k tomu mají co říci: „…nevím, proč se stal mým pánem. Asi sežral něco vznešeného!“

(dis)

Červený trpaslík v praxi

Červený trpaslík v praxi

Červený Trpaslík je bezesporu kultovní seriál, ale přeci jen první díly spatřily světlo světa už v roce 1988. I tak se tvůrcům podařilo vymyslet hlášky, které tak zvaně zlidověli a v dobré společnosti rozpoutají plodnou debatu, nebo jsou dokonce podnětem k žádosti o ruku. Pojďme probrat, jak využít hlášky, situace, recepty a povahové rysy hlavních postav v praxi, aneb Co nás hoši z Trpaslíka naučili.

(Moniq)

To nejhorší z Červeného trpaslíka

To nejhorší z Červeného trpaslíka

Je to prachsprostý kontejner na odpadky!!!
O tom, že Červený trpaslík patří ke zlatému fondu televizní zábavy, snad ani nelze pochybovat. Ale i v téměř dokonalém seriálu se můžou objevit epizody, které se úplně nepovedly. Vydejte se s námi na prohlídku odpadkového kontejneru Červeného trpaslíka, kde se podíváme na několik „mistrovských“ epizod a snad zjistíme, co by se s nimi dalo dělat.

(Pan Filuta)