Doctor Who

Zahájení linie + DW kvíz

Zahájení linie + DW kvíz

Úvodní zahájení doktorovské linie a následný kvíz z prostředí Doctora Who.

Moderují: Phoenix 1986 & Gomi & Miremel

Postavení žen v DW

Postavení žen v DW

Feminism allert? Ne! Půjde to poklidně, bez násilí, ale stále o ženách. Možná. Probereme si nejvýznamnější a nejvýraznější ženy obnovené série. Měly vliv na vývoj děje? Za co všechno mohou? Na to se již brzy podíváme.

Přednášející: Hannibal

Jak si užít DW cony v UK

Jak si užít DW cony v UK

Zážitky z conů The Capitol a Day of the Cybermen, kdo se tam dal potkat, jak to probíhalo a jací byli herci. Případně poznatky a rady pro ty z vás, co by se takto někam chystali.

Přednášející: Tar-ara Istandil & bila.vrana

The Day of the Doctor

The Day of the Doctor

Speciál k 50. výročí seriálu - Dokáže se Doctor (tedy vlastně… Doctoři) postavit svému největšímu strachu a své temné minulosti? Nastal den zúčtování. Den Doctorův.

The Deadly Assassin

The Deadly Assassin

Klasický příběh se čtvrtým Doctorem. Po milénia vedli Páni času z Gallifrey život v míru a nařízeném klidu, chránící se od všech hrozeb od nižších civilizací svou velkou mocí. Ale toto se mělo změnit. Neočekávaně a hrozivě, Páni času čelí největší krizi ve své dlouhé historii…

Doctor Who 1990

Doctor Who 1990

Populární televizní sci-fi seriál byl zrušen. BBC odvysílala poslední část příběhu Survival v prosinci 1989. To je konec. Ale… Co kdyby se někdo vrátil v čase a změnil minulost? Tím myslím: Co kdyby seriál Doctor Who měl celou sérii v roce 1990? Jak by vypadala? A co je sakra Carmelův mistrovský plán? Na to vše se dozvíte odpovědi. Možná. Pokud nás nezruší.

Přednášející: Dani El

Nadabuj si svého Doctora

Nadabuj si svého Doctora

Pojďme si předabovat některé scény z Doctora naprosto po svém. Všechno bude jen na vaší fantazii.

Moderuje: Lucy Leveller

John Barrowman – toho nevymyslíš

John Barrowman – toho nevymyslíš

Neuvěřitelné eskapády našeho milovaného kapitána Jacka Harknesse nejen na sociálních sítích. Protože reálný život Johna Barrowmana je mnohem šílenější a vtipnější, než kdejaká fikce.

Přednášející: Ziina

The Empty Child

The Empty Child

Rose a devátý Doctor se zjeví uprostřed Londýna 2. světové války. Bombardování však nepředstavuje jediné nebezpečí - tím dalším je záhadné dítě s plynovou maskou. Zůstává také otázka, kdo je kapitán Jack Harkness. - Epizoda na pokračování

Doctor Dances

Doctor Dances

Nemocnice, ve které Rose, Doctor a Jack zůstali, je pod útokem posedlých lidí s plynovými maskami. Řešení celé situace by snad mohlo ležet v nedalekém kráteru, ale jak se vyhnout všem nepřátelům a německých bombám? - Pokračování předchozí epizody

Doctor Who? Spíš Doctor Co to sakra je!

Doctor Who? Spíš Doctor Co to sakra je!

Že poznáte každou planetu, každou rasu a každou epizodu Doctora Who dle jediného obrázku? A soundtrack z jediného tónu? Přijďte se o tom přesvědčit! Čekají na vás 4 okruhy DW poznávačky a možnost poměřit své znalosti s ostatními. Hmotné ceny sice zaručeny nejsou, ale největší odměnou je přeci schopnost všechno uhádnout :)

Moderuje: Miremel

Doctor Who rekonstrukce

Doctor Who rekonstrukce

Proč postrádáme tolik DW epizod, jak vypadají jejich rekonstrukce a proč máme být rádi, že existují aspoň v nějaké podobě? Přijďte se přesvědčit o tom, že rekonstrukce nejsou tak hrozné, jak se o nich povídá a že se vyplatí překonat předsudky. Bez nich to totiž mohlo být mnohem horší.

Přednášející: bila.vrana

John Hurt, muž mnoha tváří

John Hurt, muž mnoha tváří

204 filmových, ale i nezapomenutelné divadelní role. To byl John Hurt. Pojďme si zavzpomínat na to nejlepší, co nám po sobě zanechal.

Přednášející: Lucy Leveller

Jak zaručeně (ne)ovládnout vesmír

Jak zaručeně (ne)ovládnout vesmír

Praktická přednáška pro všechny geniální a ambiciózní bytosti, které chtějí v životě dosáhnout těch nejvyšších cílů. Ve vesmíru se vyskytují miliardy různých ras, některé příjemné, některé méně příjemné, a některé mimořádně ambiciózní a expanzivní. Poslední jmenované rasy nám za více než padesát let existence seriálu poskytly dostatek inspirace a hlavně doporučení, čeho by se měl správný aspirant na vládce celého vesmíru vyvarovat. Přednáška bude zakončena diskusí o nejlepších způsobech dosažení svého cíle.

Přednášející: Fritzi

Doctor Who – Activity

Doctor Who – Activity

Týmovou hru Activity zná snad každý. Vylosujete si, zda chcete pantomimicky předvádět, slovně opisovat, či (většinou dost hrozně) kreslit a následně si vylosujete pojem, který se pokusíte vyjádřit svému týmu. Když ho tým uhádne, získáváte bod. Když ne… podržte se, nemáte bod. Zvládnete nakreslit Gallifrey? Pantomimicky předvést Daleka? Přijďte si zasoutěžit!

Moderují: Phoenix 1986 & Miremel

Utopie ve sci-fi (zejména utopie atomového/kosmického věku)

Utopie ve sci-fi (zejména utopie atomového/kosmického věku)

Budoucí lidstvo v představách tvůrců Star Treku žije v dokonalé a utopické společnosti, která funguje prakticky bez násilí a nerovnosti. Lidé v jejím rámci žijí v materiálním dostatku a bez nutnosti diponovat penězi. První utopie však vznikaly mnohem dříve, už ve starém Řecku a v období renesance.

Přednášející: Pirx

Beseda - Doctor Who v budoucnosti

Beseda - Doctor Who v budoucnosti

Co seriál čeká v budoucnu? Kam směřuje, co můžeme očekávat a čeho se třeba obávat? Své názory můžete projevit v této besedě.

Moderují: Phoenix 1986, Warilock, Sisyfa

Heaven Sent

Heaven Sent

Dvanáctý Doctor je uvězněn ve velmi zvláštním hradě uprostřed moře. V patách je mu ztělesnění jeho dětského strachu, které nikdy nezastavuje, nikdy neodpočívá a chce poznat všechna jeho tajemství. Zvládne Doctor odolat? Zvládne se z vězení dostat, ačkoliv je zcela sám?

That's It, I'm Afraid

That's It, I'm Afraid

Máte ten nejlepší odhad ve svém okolí? Dokážete přesně určit, který příběh je obecně považovaný za nejlepší/nejhorší nebo, který Doktor nosí dle ostatních ty „nejcoolovější“ boty? Pak je tato týmová hra ve stylu pořadů jako je „Pět proti pěti“ apod. právě pro vás. Sestavte svůj tým a přihlaste se. Týmy můžete přihlašovat do 13. března na e-mailu: info@whocon.cz, popřípadě (pokud zbude prostor) do soboty 18. března (18h), a to osobně v prostorách linie DW. Týmy jsou pětičlenné.

Moderují: Phoenix 1986 & Gomi

Jak se nám to (ne)povedlo

Jak se nám to (ne)povedlo

Pojďte s námi podebatovat o tom, co se vám líbilo/nelíbilo a co byste napříště změnili/zachovali a vůbec zahledět se do budoucna.

Moderují: Phoenix 1986 & Gomi & Miremel