Doctor Who

Zahájení linie + DW kvíz

Zahájení linie + DW kvíz

Úvodní zahájení doktorovské linie a následný kvíz z prostředí Doctora Who.

Moderují: Préza & Gomi

The Five(ish) Doctors Reboot / The Curse of Fatal Death / The Web of Caves

The Five(ish) Doctors Reboot / The Curse of Fatal Death / The Web of Caves

Doctor Who není vždycky vážný. V rámci našeho prvního promítacího bloku vám nabídneme tři příběhy na pomezí klasických a obnovených sérií, které jsou pověstné svými vtipnými scénáři.

Vládce jak ho (ne)znáte

Vládce jak ho (ne)znáte

Doktorův Moriarty. Pán času, renegát. Harold Saxon i plukovník Masters. Jste si však jistí, že ho znáte? Jak se ve skutečnosti jmenuje, co v dětství s Doktorem zažili a kolik má vlastně inkarnací? Přijďte a poslechněte si přednášku o vašem Vládci. Přijďte a poslechněte (si)!

Přednášející: Dani-El

Rok v životě Johna Barrowmana

Rok v životě Johna Barrowmana

Kapitán Jack Harkness i v civilním životě zažívá neuvěřitelně hovadné eskapády. Aneb co vtipného vyvedl náš oblíbený herec a zpěvák jen za poslední rok nejen na sociálních sítích.

Přednášející: Ziina

Mark of Rani

Mark of Rani

Staženi z kurzu do Královské botanické zahrady se TARDIS materializuje v důlní vesnici Killingworth v raném 19. století. Doktor a Peri se ocitnout uprostřed vzpoury Ludditů.

Proč mírumilovní muži se uchylují k nesmyslnému násilí a proč Vládce chce sabotovat průmyslovou revoluci? Aby Doktor ochránil budoucnost Země, musí porazit spojené síly dvou rebelských Pánů času z jeho minulosti…

The End of the World

The End of the World

Doktor vezme Rose pět miliard let do budoucnosti, kdy je lidská rasa rozšířena po celém známém vesmíru a jejich rodiště, planetu Zemi, čeká demolice. Na pozorovací stanici jsou však tajně propašováni záškodničtí roboti, kteří začnou sabotovat štíty chránící celý komplex před kolabující hvězdou, a uvádějí tak všechny návštěvníky, včetně Doktora a Rose, do smrtelného nebezpečí...

Filmové narážky na Doctora Who

Filmové narážky na Doctora Who

Doctor Who se stal kulturním fenoménem a proto se není co divit, že různé narážky na něj se objevily v mnoha filmech, či seriálech.

Přednášející: Doktor

Doctor Who and The Mind of Nonsense

Doctor Who and The Mind of Nonsense

As a Doctor Who Fan for too many years my Mind has picked up too many pieces of Doctor Who nonsense. This speech is a Doctor Who guide with a big difference, No facts, No dates, just all the trivial nonsense.

Přednášející: Scott Lee Hansen

Doktor válčí

Doktor válčí

Že je Doktor přesvědčený pacifista, to víme. Že jsou vzpomínky na Časovou válku hořké, to též víme. I přesto se však v seriálu reálné válečné konflikty zmiňují poměrně čast - ať už jde o úprk před děsivým dítětem v plynové masce v kulisách rozbombardovaného Londýna, Churchilla kradoucího klíčky od Tardis či poněkud impulzivní setkání s Hitlerem, nebo o skryté paralely (typu vyhlazováním posedlé vesmírné solničky). Pojďme si tyto momenty ukázat a prodiskutovat.

Přednášející: Fritzi

Druhý Doctor a jeho příběhy

Druhý Doctor a jeho příběhy

Mnohými opomíjený Doctor pro jeho četné rekonstrukce a černobílou éru. Jaká je to osobnost, jaké má společníky a o čem jsou jeho příběhy? V čem je jeho doba přelomová pro DW universum? Přijďte si připomenout éru Druhého nebo se s ním blíže seznámit.

Přednášející: Bílá Vrána

The Rings of Akhathen

The Rings of Akhathen

Clara chce vidět něco úžasného, tak ji Doktor vezme na osídlené prstence planety Akhaten, kde probíhá Festival darů. Zde se Clara setká s mladou královnou let, zatímco se poutníci a místní připravují na ceremonii. Něco však číhá v pyramidě a bude vyžadována oběť...

DW herci v zajímavých filmech, seriálech

DW herci v zajímavých filmech, seriálech

Kterak může člověk přijít na zajímavé filmy či seriály prostřednictvím nám známých herců. Od představitelů klasiky po nové série. Zajímavé ať už kvalitou, netradičností nebo guilty pleasure prvky.

Přednášející: Tar-ara Istandil

Blink

Blink

Nemrkejte, mějte oči otevřené. Mrkněte a jste mrtví. Jsou rychlí, rychlejší, než si dovedete představit. Neotáčejte se, nedívejte se jinam a nemrkejte. Hodně štěstí...

Minulost a budoucnost Sluneční soustavy

Minulost a budoucnost Sluneční soustavy

Jak se dařilo naší soustavě? Co ji ovlivňovalo? Důležité milníky v životě nejen lidstva. Od klasiky po NuWho.

Přednášející: Tar-ara Istandil

Sonické fanfikce aneb Tragické příběhy ze světa DW

Sonické fanfikce aneb Tragické příběhy ze světa DW

Knihy jsou nejmocnějšími zbraněmi světa. To ostatně literatura obecně, občas naneštěstí doslova. Pojďme na hodinku odložit veškerou korektnost a podívat se na ty nejhorší, co v Česku spatřily světlo světa. Doporučujeme vybavit se kapesníky, ručním šlehačem na oči, špunty do uší a revolverem.

Přednášející: Fritzi & Amy

Twice Upon a Time

Twice Upon a Time

Dva Doktoři uvízli na Arktidě, kde se zastavil čas a odmítají se regenerovat. Budou muset čelit očarovaným skleněným lidem, kteří své oběti unášejí. Kapitán z první světové války, jehož osudem je zemřít na bojišti, si odskočí ze zákopů, aby Doktorům v jejich dobrodružství pomohl...

Xenolingvistika

Xenolingvistika

Jak překládá TARDIS, kolik jazyků Doktor doopravdy ovládá, jaké jazyky z whoniversa známe a co o nich víme + úvod do mimozemských jazyků napříč sci-fi vůbec a jak se tvůrci sci-fi vypořádali s jejich překladem, aneb babylonské rybky a podobné legrace.

Přednášející: Tessuna

Budoucí Doktor

Budoucí Doktor

Co seriál čeká v budoucnu? Kam směřuje, co můžeme očekávat a čeho se třeba obávat? Své názory můžete projevit v této besedě.

Přednášející: Préza

The God Complex

The God Complex

TARDIS z ničeho nic změní kurz nové výpravy Doktora a jeho společníků a vysadí je v jednom zchátralém opuštěném pozemském hotelu. Nebo alespoň to si o něm jeho noví návštěvníci myslí. Ve skutečnosti to totiž žádný obyčejný hotel není.

Jeden pokoj je zde plný nafukovacích balónů, v dalším zase přebývá gorila, v jiném jsou klauni či dokonce Plačící andělé. Napříč všemi chodbami celého hotelu najde každý za jedněmi ze zavřených dveří manifestaci svého vlastního největšího děsu. A každý, kdo kdy do tohoto hotelu vstoupí, je obeznámen s tím, že živý už z něj nikdy nevyjde...

The Edge of Destruction

The Edge of Destruction

Záhadný záblesk přičiní, že všichni v TARDIS ztratí vědomí. Probouzí se velmi dezorientovaní a brzy zjistí, že s TARDIS je něco v nepořádku. Všichni se chovají velice nevyzpytatelně a Doktor za chybu lodi obviňuje Iana a Barbaru. A pokud nepřijdou na to co se vlastně děje, loď vybuchne...

That's It I'm Afraid

That's It I'm Afraid

Máte ten nejlepší odhad ve svém okolí? Dokážete přesně určit, který příběh je obecně považovaný za nejlepší/nejhorší nebo, který Doktor nosí dle ostatních ty „nejcoolovější“ boty? Pak je tato týmová hra ve stylu pořadů jako je „Pět proti pěti“ apod. právě pro vás. Sestavte svůj tým a přihlaste se. Týmy můžete přihlašovat do 12. března na e-mailu: info@whocon.cz, popřípadě (pokud zbude prostor) do soboty 17. března (18h), a to osobně v prostorách linie DW. Týmy jsou pětičlenné.

Moderují: Préza & Gomi

Jak se nám to (ne)povedlo

Jak se nám to (ne)povedlo

Pojďte s námi podebatovat o tom, co se vám líbilo/nelíbilo a co byste napříště změnili/zachovali a vůbec zahledět se do budoucna.

Moderují: Préza & Gomi