Britcom

Britcom na přání

Britcom na přání

Barbucha a Viky prozkoumají svůj archiv seriálů a dají vám vybrat, na co se budete moci podívat.

(Barbucha & Viky)

Noel Fielding's Luxury Comedy

Noel Fielding's Luxury Comedy

Divák se ocitá v červeno-modré džungli, kde ve velmi alternativním bytě na stromě nad rejnočím akváriem žije Noel se svým sluhou Smoothem (Michael Fielding), uklízečem Andym Warholem (Tom Meeten) a kamarádkou Dolly (Dolly Wells). Podstata seriálu je však velmi epizodická a tak tu kromě výše zmiňovaných postav můžete narazit opravdu na cokoli a kohokoli, neboť fantazii se tu meze nekladou.

(Barbucha)

Misfits: Zmetci

Misfits: Zmetci

Jak by to vypadalo, kdyby schopnosti nezískali hrdinové, ale zmetci? Jedno slovo: Misfits. Pojďme si připomenout kultovní „superhrdinský“ seriál, který letos oslaví své desáté narozeniny.

(Janto)

Kreslení Pythoni

Kreslení Pythoni

Když se řekne Létající cirkus, vybaví se mnohým jistě kreslené úvodní titulky. Ale to není vše! Kreslené skeče jsou nedílnou součástí Létajícího cirkusu. Jak to ale s nimi bylo doopravdy? Vše o jejich vzniku a původu se dozvíte zde. (Vstup na vlastní nebezpečí, některé pouštěné skeče jsou doslova vražedné!)

(Le fille Ash)

Bohemian Rhapsody vs Queen

Bohemian Rhapsody vs Queen

Film Bohemian Rhapsody bodoval v kinech několik týdnů. Jak se liší filmový příběh od skutečné historie skupiny Queen?

(Bílá Vrána)

Jonathan Strange a pan Norrell

Jonathan Strange a pan Norrell

Ve středověku byla Anglie plná magie. Nyní se však píše rok 1806 a po 300 let se už nikomu nepodařilo seslat ani to sebeslabší kouzlo a na vílu prakticky nenarazíte. Magie jako obor je ale stále naživu, jelikož mnoho gentlemanů se věnuje studiu její teorie a dějin. Z ničeho nic na scénu přichází upjatý učenec Gilbert Norrell a jeho divočejší žák Jonathan Strange, kteří společně obnoví praktickou magii. Jonathan Strange a pan Norrell je historický fantasy román Susanny Clarkové a seriál BBC, který si rozhodně zaslouží vaši pozornost, pokud máte slabost pro britský folklór, 19. století, anglický humor a akademický přístup k magii.

(Aludneva)

Father Ted

Father Ted

Mysleli jste si, že život na faře je nuda? Pak vás o opaku přesvědčí tento britcom z pera Grahama Linehana. Bohem zapomenutou farnost kdesi u pobřeží Irska obývá svérázná trojice kněží, které tam biskup odklidil za jejich prohřešky - příležitostně rebelující, avšak smolařský otec Ted, prostoduchý otec Dougal, který říká co si myslí, i když se to pranic nehodí, a v lihu věčně naložený otec Jack. Jejich nový život na odlehlém místě však ani zdaleka nepřipomíná asketické rozjímání svatých mužů. O zábavu mají postaráno díky soupeření s bratry v kléru, odboji proti místnímu biskupovi, ale hlavně vrtochům Tedových spolubojovníků za svátost Boží.

(Yenn)

Britské detektivky

Britské detektivky

Určitě všichni znáte Hercula Poirota nebo Sherlocka Holmese. Věděli jste ale, že Británie má na svědomí nespočet takto úžasných detektivních seriálů? Že ne? Tak to si nesmíte nechat ujít tuto přednášku!

(Jessica)

Brexit

Brexit

„Aktivace článku 50 Lisabonské smlouvy“ zní jako naprostá nuda. Ale brexit způsobil sám o sobě mnoho absurdních situací a prověřuje limity politiky i humoru Británie a celého světa. Takový Brit má v zásadě tři možnosti. Věřit autobusům, brečet nebo se smát.

(Vojtěch Nitra)

10 britských seriálu, které musíte vidět

10 britských seriálu, které musíte vidět

Deset britských seriálů, které autorka přednášky miluje a kterými vás bude mučit, jelikož je nikdo nezná a nikoho jiného bavit nebudou. Stavte se.

(LadyAlex)

Vicious

Jízlivě tvůj (Vicious)

„Režisér Červeného trpaslíka natočil sitcom o tom, jak Gandalf balí Simona z Misfits.“ Britský komediální seriál, jehož středobodem jsou dva stárnoucí gayové, kteří po osmačtyřiceti letech společného života tráví čas neustálým haštěřením. Vedle výborně napsaného scénáře (Gary Janetti - Family Guy) je hlavní devízou seriálu skvostné herecké obsazení, kde excelují především představitelé ústřední dvojice Ian McKellen a Derek Jacobi.

(Tezi)

A Bit of Fry & Laurie

A Bit of Fry & Laurie

Stephen Fry a Hugh Laurie jsou dvě uznávané britské legendy. Ale dřive, než se tahle dvojice proflákla ve slavnějších rolích a projektech, byla tu zábavná a sofistikovaná sketch show A Bit of Fry & Laurie. Ponořme se spolu do jejich vybroušeného humoru, spousta neokoukaných ukázek zaručena.

(Ziina)

Black Mirror

Black Mirror

„Já přijdu, až budou nastavovat zrcadlo …“ Dočkali jsme se, ale není to zrorvna příjemný pohled. Black Mirror je absurdní sci-fi z alternativní budoucnosti a přesto mrazivě reálné a dnešní. Sedm povídek ze kterých se stal celosvětový fenomén ještě před tím, než ho převzal Netflix.

(Vojtěch Nitra)

Návrat seriálu Haló, haló!

Návrat seriálu Haló, haló!

Bodré podoledne! Teď mě dobře poslouchejte, nebudu to víckrát opakovat! Přichází jedinečná příležitost připomenout si skvělý seriál Haló, haló!, který ve své době patřil k nejúspěšnějším pořadům BBC. Vzpomínková přednáška protkaná ukázkami z dokumentu The Return of 'Allo 'Allo z roku 2007.

(Tezi)

Hawking (BBC)

Hawking (BBC) + videa

Dokument BBC popisující doktorské studium Stephena Williama Hawkinga, na jehož začátku zjistil, že je vážně nemocný a lékaři mu nemohou pomoci. Jeho rodina mu předvídala maximálně dva roky života a spolu s jeho přáteli si všichni přáli, aby to stačilo na dokončení doktorátu. Nepříliš společenský Hawking stále jen mluví o astronomii a hlavně fyzice, která je pro něj vším. Potkává svou první ženu a blíží se zlomovému objevu, který ne všichni učitelé chtějí uznat…

(Barbucha)

Speciál Sherlocka

Speciál Sherlocka

22. května oslavíme 160 let od narození autora Sherlocka Holmese. Podíváme se nejen na seriál Sherlock od televize BBC, ale také na seriály týkající se přímo A. C. Doyla. A hlavně se podíváme na možnou budoucnost Sherlock fandomu.

(Sherly)

5 komediálních seriálů, které musíte vidět

5 komediálních seriálů, které musíte vidět

Kdo se nerad baví? Kdo se nerad směje? Zastavte se a budete se s naším výběrem komediálních seriálů smát i vy!

(LadyAlex, JaachimHT)

Simon's Cat

Simon's Cat

Seriál „Simonova kočka“ vykresluje a zveličuje legrační vztah mezi mužem a jeho kočkou. Každodenní eskapády tohoto rozkošného domácího mazlíčka, který se neustále domáhá dalšího jídla, a jeho podrážděného, ale zbožňujícího majitele, ožívají v okouzlujícím a velice vtipném animovaném seriálu z dílny Simona Tofielda.

(Barbucha)

Peppa Pig

Peppa Pig

Vaše kamarádka Peppa je malé roztomilé prasátko v červené sukni. Ráda se baví s přáteli, je zvědavá, má ráda čokoládové zákusky a narozeninové oslavy i výlety, na kterých se něco dobrého jí. Nejvíc ale miluje, když je pořádné bláto. Protože, co může být na světě lepší zábava, než je skákání v blátivých kalužích? :)

(Sybok)

Hale and Pace

Hale and Pace

Dva přední angličtí komici, Hale a Pace parodují ve svých krátkých situačních scénkách uplně vše, co parodovat jde. Od Hippies, přes Hip hop až po Rock. Velmi oceňovaný seriál nezklame nikoho, kdo má rád anglický humor.

(Sybok)