Britcom

Fawlty Towers: Re-Opened

Fawlty Towers: Re-Opened

Fawlty Towers (Hotýlek) je klasický britcom ze 70 let, který bývá označován za jeden z nejlepších pořadů v historii britské televizní zábavy. Máte možnost zhlédnout otitulkovaný dokument BBC z roku 2009, kdy došlo k setkání představitelů po třiceti letech od natočení posledního dílu seriálu. Rozhovory se všemi představiteli hlavních rolí, včetně Connie Booth, která o seriálu promluvila poprvé od jeho natočení. Informace ze zákulisí, jak seriál vznikal, tajemství jeho úspěchu a ozřejmění toho, proč se nakonec dočkal pouze dvou natočených sérií.

Přednášející: Tezi

Vzpomínka na Stephena Hawkinga (1942–2018)

Vzpomínka na Stephena Hawkinga (1942–2018)

Navzdory svému zdravotnímu stavu si našel čas i na humor a stal se tak mnohým inspirací. Pojďte na něj zavzpomínat a případně rozšířit svou sbírku úsměvných videí.

Přednášející: Barbucha

Ze zákulisí Monty Pythona aneb Co jste o Pythonech chtěli vědět, ale báli jste se zeptat…

Ze zákulisí Monty Pythona aneb Co jste o Pythonech chtěli vědět, ale báli jste se zeptat…

Jak vznikl jeden z nejslavnějších skečů - Mrtvý papoušek? Proč v jedné sérii Létajícího cirkusu chybí John Cleese? Co má společného Douglas Adams s Pythonem? Proč byl Svatý grál jedinou společnou režií Terryho J. a Terryho G.? A co vlastně dělají přeživší Monty Pythoni v 21. století?

Přednášející: Tezi

10 britských seriálů, které stojí za to vidět

10 britských seriálů, které stojí za to vidět

Deset britských seriálů, které autorka přednášky miluje a kterými vás bude mučit, jelikož je nikdo nezná a nikoho jiného bavit nebudou. Stavte se.

Přednášející: LadyAlex

Kreslení Pythoni

Kreslení Pythoni

Když se řekne Létající cirkus, vybaví se mnohým jistě kreslené úvodní titulky. Ale to není vše! Kreslené skeče jsou nedílnou součástí Létajícího cirkusu. Jak to ale s nimi bylo doopravdy? Vše o jejich vzniku a původu se dozvíte zde. (Vstup na vlastní nebezpečí, některé pouštěné skeče jsou doslova vražedné!)

Přednášející: Le fille Ash

Simon's Cat

Simon's Cat

Minisérie krátkých animovaných komedií anglického malíře Simona Tofielda, který je vlastníkem čtyř koček. Kočka je velmi svérázné zvíře a právě zkušenosti ze společného života s těmito šelmami se Tofield snaží přenést vtipnou formou do krátkých videí.

Přednášející: Barbucha

Best of Johnlock povídky

Best of Johnlock povídky

Máte rádi Johnlock? Rádi o něm čtete? Povykládáme si společně, co číst a proč. Pro zasvěcené i nováčky.

Přednášející: Allie

Všechno černé je k něčemu dobré!

Všechno černé je k něčemu dobré!

Znáte Black Books? A co Blackadder? Všimněte si té černé v názvu. Tak černý kolikrát může být i humor. A přesně ten si probereme. Humoru není nikdy dost a proto si společně srovnáme dva populární komediální pořady!

Přednášející: Hannibal

Garth Marenghi's Darkplace

Garth Marenghi's Darkplace

Milovníci všeho špatného do pozoru! Největší autor hororu všech dob, Garth Marenghi, stvořil tuhle zapomenutou klasiku osmdesátých let; seriál, který pro svou nekonvenčnost nevysílala prakticky žádná televize. Od chvíle co nakrátko otevřeli bránu do pekla, nemocnici Darkplace sužuje jedna pohroma za druhou - lidé měnící se v primáty, brokolice z vesmíru, skotská mlha či telekineze. Doktor a okultista Rick Dagless se ovšem dokáže vypořádat s každou situací. Chcete zažít dokonalý exkurz do světa mimo mísu? Vstupte do světa Marenghiho imaginace, vstupte do Darkplace.

Přednášející: Yenn

Sweeney Todd - cesta legendy

Sweeney Todd - cesta legendy

Příběh o holiči podřezávajícím své zákazníky a pekařce, která z nich pak dělala masové koláče, se v Londýně vypráví po staletí a za tu dobu inspiroval mnoho umělců včetně Stephena Sondheima nebo Tima Burtona. Pojďme se podívat na jeho jednotlivá zpracování (nezůstanu jen u muzikálu, nebojte) a nakonec uvidíte, že i u tohoto příběhu o lidské zkaženosti se můžete zasmát.

Přednášející: Aludneva

Sherlock Holmes a případ nespolehlivého vypravěče

Sherlock Holmes a případ nespolehlivého vypravěče

Zdála se vám 4. řada seriálu Sherlock přitažená za vlasy? Že to snad ani není ten Sherlock, jehož originalita a nápaditost uchvátila celý svět? Říkali jste si, že už asi Moffat s Gatissem roupama nevědí co by? Ale co když to všechno bylo trochu jinak a jim se jenom podařilo zadaptovat příběh nejslavnějšího detektiva všech dob naprosto novým a přelomovým způsobem? Říká se koneckonců "go big or go home" a tihle dva si žádné malé cíle rozhodně nekladou. O tom, jak úspěšní byli, vás přesvědčí tato přednáška a následující diskuze.

Přednášející: Josie a Štefka

John Finnemore podruhé

John Finnemore podruhé

Minulý rok jsme se letmo seznámili s tvorbou britského komika Johna Finnemora. Letos se stejně letmo podíváme na to, co je nového, ale hlavně si poslechneme další výborné ukázky z jeho pera. Přijďte se s námi podělit o vaše oblíbené skeče a zasmát se nad tím, co zase posádka MJN tentokrát zažije.

Přednášející: Josie a Štefka

Britcom na přání

Britcom na přání

Barbucha a Viky prozkoumají svůj archiv seriálů a dají vám vybrat, na co se budete moci podívat.

Přednášející: Barbucha & Viki

Jistě, pane ministře (/premiére)

Jistě, pane ministře (/premiére)

U nás důvěrně známému seriálu překračující hranice televize se podíváme trochu pod pokličku. Do jaké míry se jedná o vymyšlenou komedii a kdy odráží realitu? V podání českého úředníka z úřadu velmi blízkého Ministerstvu administrativních záležitostí.

Přednášející: Vojtěch Nitra

Hugh Laurie

Hugh Laurie

Talentovaného herce, komika a muzikanta Hugha Laurieho proslavila hlavně role nerudného doktora House. My si ale připomeneme celou jeho zajímavou kariéru, od počátků v Cambridge Footlights po hollywoodské projekty a koncertní turné.

Přednášející: Ziina

The New Statesman

The New Statesman

Někdo na cestě k moci něco někomu něco slíbí. Někdo využívá úplatky nebo sex. Ti největší tvrďáci jdou dokonce přes mrtvoly. A pak je tu Alan B'stard. Zavádí veřejné popravy, spojí se s nacisty nebo prodává porno. Radioaktivní odpad? Dětské hřiště se zdá jako dobré místo...

Přednášející: Vojtěch Nitra

Hale and Pace / Peppa Pig

Hale and Pace / Peppa Pig

Přednáška na přání – vyberte si, jestli chcete tradičně vidět Hale and Pace - Dva přední angličtí komici, Hale a Pace parodují ve svých krátkých situačních scénkách uplně vše, co parodovat jde. Od Hippies, přes Hip hop až po Rock. Velmi oceňovaný seriál nezklame nikoho, kdo má rád anglický humor. Nebo se pobavit u Peppa Pig - Vaše kamarádka Peppa je malé roztomilé prasátko v červené sukni. Ráda se baví s přáteli, je zvědavá, má ráda čokoládové zákusky a narozeninové oslavy i výlety, na kterých se něco dobrého jí. Nejvíc ale miluje, když je pořádné bláto. Protože, co může být na světě lepší zábava, než je skákání v blátivých kalužích? :)

Přednášející: Sybok

Proč mít rád cynické svině

Proč mít rád cynické svině

Přemýšleli jste někdy nad tím proč máte rádi seriálové charaktery jež si zrovna nelibují v lidské společnosti i když v reálu byste je nemohli vystát? Pátráte po hlubší odpovědi než že nemáte rádi lidi? Jestliže chcete zapátrat v jejich osobnosti a dozvědět se proč tomu tak je z psychologického hlediska? Tato přednáška je právě pro Vás. Přijďte, pod návalem vědomostí se nezhroutíte.

Přednášející: Dlažební Kostka a Cheeky Nandos